‏טל: 054-8070941

טיפול רגשי לילדים באזור השרון

טיפול רגשי למתבגרים וצעירים

הדרכת הורים, יעוץ להורים

המאמר "חיזוק ביטחון עצמי של ילדים - אני מאמין בעצמי"

  טלי ברקן - פסיכותרפיסטית, עובדת סוציאלית קלינית 
 טיפול רגשי לילדים, מתבגרים והדרכת הורים באזור השרון

טיפול רגשי לילדים, מתבגרים והדרכת הורים בהוד השרון, אזור השרון

                         © 2012 כל הזכויות שמורות לטלי ברקן


הורים, ילדים והחופש הגדול - איך לעבור את זה בשלום?

החופש הגדול עוד רגע כאן וכמו כל שנה הוא תופס את מרבית ההורים תוהים - "איך נעבור את זה השנה...?". רובינו לוקחים נשימה עמוקה ביום שלפני, מתכוננים לשבועות הארוכים שלפנינו, רושמים לקייטנות, מארגנים פעילויות לחופש, מגייסים סבים וסבתות, בייביסיטריות, משריינים ימי חופשה באוגוסט לאחר שמוצו כל מחזורי הקייטנות ובעיקר - די חרדים מהבאות...
המשך...

חיזוק ביטחון עצמי של ילדים - אני מאמין בעצמי!
הורים רבים מייחסים את חוסר הביטחון העצמי כגורם למגוון קשיים של ילדיהם. "יש לו קשיים חברתיים כי אין לו ביטחון עצמי..." , היא לא ניגשה לבחינה ללהקת בית הספר כי אין לה ביטחון עצמי...", "הוא לא משחק בהפסקה כי יש לו דימוי עצמי נמוך...". יתכן מאוד והם צודקים בחלק מהמקרים. ביטחון עצמי נמוך הינו חלק מהסיבות לבעיות הרגשיות ולקשיים עימם מתמודדים ילדים בגילאים שונים. ובכן, מהו אותו ביטחון עצמי שאנחנו כל כך רוצים שיהיה לילדינו? 
המשך...

י
לד לא מקובל - כיצד ההורים יכולים לעזור?
אורי (שם בדוי) בן ה- 9 הגיע אלי לפגישה טיפולית כשעיניו דומעות. זה עתה חזר מביה"ס וחוויות היום טריות וחיות. אורי אמר "אני שונא את ביה"ס! כולם שם מטומטמים!", שילב את ידיו והוריד את ראשו. כאשר נרגע מעט שאלתי האם קרה משהו היום שהעציב אותו? אורי הרים את ראשו ואמר "אין לי אף חבר. בכל ההפסקות הייתי לבד בצד ולא היה לי עם מי לשחק".
הורים רבים מכירים את התחושה הכואבת...
המשך...